Lydie, 44

Číslo profilu 4540254
Datum registrace 07.02.2023
Aktualizován 05/30/2023
Jméno Lydie
Země Czech Republic
Město Nový Bor
Orientace Bisexuální
Věk 44
Znamení zvěrokruhu Panna
Výška 185 cm
Váha 74 kg
Barva vlasů Bruneta
Barva očí Hnědý
Kouření Ne
Alkohol Ne
Oblíbené země Maroko Srí Lanka Malta Bulharsko Nizozemsko Slovinsko Egypt

Mountain biking Archivy • Holky na kole

Tuto zprávu poskytl uživatel Lydie Nový Bor 05/31/2023 05:02:05

Petr Hubáček, foto: Peter Vašák Jsou tomu již čtyři roky, co se uskutečnil poslední ročník populární akce zvané Honda fest. Volání po akci ze strany účastníků předchozích ročníků nebylo možné přeslechnout - několikadenní událost, která navázala na dnes již legendární Enduro Tour, se stala prakticky svátkem pro ty, kteří se v sedle jednostopých vozidel s křídlem na nádrži prohání vlastmi českými a slovenskými, a mají rádi společnost podobně naladěných přátel.

Chybové hlášení

Honda fest je akcí, která je otevřená všem majitelům motocyklů Honda a to bez rozdílu stylu či kubatury motocyklu. Není proto divu, že po příjezdu nalezneme v řadě zaparkovaných motocyklů vedle mohutných Varader, Crosstourerů a Goldwingů zaparkovaný skútr či sportovní šestistovku.

Rozdílní lidé, rozdílné stroje, všichni však v sedlech Hond a těšící se na příjemně strávené tři dny s vyjížďkami a zajímavým doprovodným programem. Základnou a výchozím bodem letošního Honda Festu se stal hotel Červenohorské sedlo, který se nachází v nádherné oblasti Jeseníků a odkud byly naplánovány všechny vyjížďky. Ačkoli nám čtvrteční počasí nepřeje a ráno je chladné a sychravé, nemůže nám trocha přírodní nepohody pokazit dobrou náladu a radost z projížďky. Stačí se obalit pláštěnkami do deště, prásknout do koní a vychutnat si první spleť zatáček mezi Bělou a Jeseníkem.

Za sucha se tento úsek dá jet více než svižným tempem, nicméně drobné kapky na předním plexi štítu nabádají k opatrnosti a tak většina účastníků festivalu absolvuje tento k rychlé jízdě svádící úsek s jistou rezervou. Nejedeme tu naposledy, a za lepšího počasí se tu později řada z nás vyřádí až dost Na první vyjížďce, jejíž celková délka čítá km, je řada zajímavých míst, na kterých se vyplatí zastavit - mezi nimi za zhlédnutí stojí Jeskyně na pomezí, Zlatorudné mlýny či rozhledna na Biskupské kupě.

Kdo chce, zastaví a pořídí pár fotek, kdo nechce, pokračuje svým tempem v jízdě. Značně provlhlí dorážíme po absolvovaných dvou stech kilometrech do hotelu a těšíme se na horkou sprchu a kapku něčeho ostřejšího na zahřátí.

Po večeři následuje seznámení s trasou na druhý den, debata nad pivkem a volný program za doprovodu reprodukované hudby. Všude vládne přátelské atmosféra, když si jednotlivý účastníci festivalu sdělují zážitky z uplynulého dne. Tak tohle ráno je o poznání hezčí. Sluncem prolité parkoviště, natěšení lidé pobíhající kolem motocyklů a příjemných km před námi. Již po prvních ujetých třiceti kilometrech následuje příjemná zastávka na Pradědu odkud je z necelých patnácti set metrů nad mořem nádherný výhled do všech světových stran.

Po Pradědu následuje zastávka na vodní nádrži Slezská Harta a milovníci starých památek si mohou odskočit prohlédnout a vyfotit starý kostel, který se hrdě tyčí ve Vítkově či později prohlédnout hrad Sovinec.

Pochvalu si zaslouží zdejší silnice, které svou kvalitou povrchu mohou v mnoha místech směle konkurovat závodnímu okruhu a díky četným zatáčkám umožňují maximální vyžití v na dvou kolech. Protože zájem je opravdu veliký, jezdí se prakticky nonstop a to až a do večera, na který je přichystán program v podobě barmanské show a rockové kapely, která udržuje zábavu až do pozdních hodin. Předpověď počasí hlásila teploty šplhající ke třicítce a nelhala! Termoprádlo z moiry má tedy odzvoněno; rychle vlétnout do kombinézy, natočit VFRF a společně s bandou přátel směle do poslední, km dlouhé etapy.

Rozpálená silnice je takovým lákadlem, že vynecháváme doporučenou návštěvu hradu Tatenice či zříceniny Potštejn, a spíše si užíváme několik rychlých úseků protkaných množstvím zatáček, kde se můžeme po motorkářsku vyřádit. Zejména silnice vedoucí z Rokytnice je lahůdkou pro ty, kteří chtějí trochu obrousit krajní hranu svých pneumatik a tak to pokračuje celou cestu až zpět do hotelu.

SonGokussj | Recenze |

Sobotní vyjížďka by se dala označit za opravdovou perlu letošního festivalu a zanechala ve všech zúčastněných po dni plném zážitků doznívající vlnu adrenalinu a příjemnou únavu. I v tento den si nedočkavci mohou ozkoušet po příjezdu do hotelu nové modely a tak se nad Červenohorským sedlem ozývá vrnění motorů rozdílných kubatur a tu a tam zvuk broušené stupačky.

O večerní zábavu se postará parta šviháků, kteří nám na přilehlém parkovišti předvedli ohnivou show a poté je nahradí DJ vlnou tanečních hitů současnosti. Celý večer je prosycen smíchem skvěle bavících se lidi, kteří si užívají poslední společné chvilky, než se následující den vydají v sedle svých strojů k domovu.

Nedělní ráno nás zastihne drobet unavené po bujaré předchozí noci, ale dříve než dáme Červenohorskému sedlu sbohem; shodneme se společně na jednom - příští rok na viděnou na dalším ročníku! Newsletter Připravujeme.

Už podruhé jsme se společně vydaly na cyklovíkend do Krkonošského Strážného. Společně jsme zdolaly nejeden Krkonošský kopec a okusily i rychle se měnící horské počasí.

Svaz dechových orchestrů ČR - Info z orchestrů

Jaro bylo ale příznivější než loňský podzim. Páteční večer plný jídla a seznamování V pátek jsme se některé auty a některé vlakem dopravily do malebného Strážného v Krkonošských kopcích. Po příjezdu jsme se seznámily a společně povečeřely v blízké restauraci. Nabíraly jsme síly na další den, kdy mnohé z nás čekalo to největší převýšení, které kdy v životě zdolaly. Lhala bych, kdybych tvrdila, že jsme se trošku nebály toho, co nás druhý den čeká. Sobotní pochmurné počasí a motivace Naše sobotní ráno začalo jógou a pořádným protažením před vyjížďkou.

Otestovaly jsme cyklotrasy pro silničku v Jeseníkách! Cyklovíkend v Jeseníkách už se pomalu blíží, a tak jsme se vypravily napřed, abychom otestovaly trasy vhodné pro naše silničky. A jak nám to šlo? To se dozvíš z našich zápisků, ze kterých jsme poskládaly tento článek. Páteční výjezd Cyklistické outfity jsme na sebe hodily rovnou po příjezdu do penzionu Kolovna v Hynčicích pod Sušinou. Neodolaly jsme ale předtím místnímu makovému koláči s kávou, abychom doplnily energii na kolo.

Plné motivace jsme se vydaly s naloženými koly směrem k malebné vesničce Malá Morava. Bylo už dost hodin na to, abychom si hrály na hrdinky a pokoušely se trasu objet celou, a ani počasí…. Krátce po návratu z tehdy nejdelšího závodu horských kol na světě, mil přes Ameriku, mi to nedalo a poslala jsem životopis. Jak jsi se k tomu dostala? Byla jsi první ženou — kurýrkou na kole v Praze nebo jezdí holek víc? Nebyla jsem první Messengerkou. Ale když jsem začala, tak jsem byla v terénu jediná.

Zamezení přístupu na server |

Trvalo to asi rok a teď je nás tuším pět. Práce messengera mi vždy přišla fascinující, ale bála jsem se, že holka nebude akceptovatelná a nepřijmou mě. Číst dále.

0 / 5